Reklama
Reklama

Jojo efekt – nikdy viac! Ako sa mu vyhnúť???

zena drzi vahu, palec nadol zamerany na prirastok hmotnosti

Jojo efekt je strašiakom a zlou nočnou morou mnohých žien, ktoré sa nechali vlákať do náručia všetkých možných „zaručených diét“. Nebojte sa, jojo efekt už nezažijete, ak budete ochotné zmeniť aspoň pár zaužívaných zvyklostí a budete sa riadiť týmito jednoduchými radami. Vďaka týmto zmenám urýchlite celkový metabolizmus a povzbudíte telíčko, aby fungovalo čo najrýchlejšie a najspoľahlivejšie.

Už nebudete mávať bolesti hlavy z nedostatku energie, či dehydratácie, poruchy vyprázdňovania, plynatosť, ťažké a dlhé trávenie, „pribratie aj zo vzduchu“, vlčie hlady, chute na sladké…

biela doska s nozom a vidlickou, strata hmotnosti...

Pravidelnosť je kľúčom k úspechu a keď sa raz do toho pustíte, tak čoskoro budete vidieť pozitívne zmeny na svojom tele a trávení.

Pi, pi, pi

Na začiatok si začnite zapisovať koľko vypijete počas dňa tekutín. Budete mať prehľad a každý týždeň zvýšte príjem vody o 3 deci každý deň, až sa dostanete na cca 1,5 – 2,5 litra v závislosti od Vašej aktuálnej váhy. Po večery nepite žiadne tekutiny, pretože večer vypitá voda sa už viaže na bunky a ostáva vo Vašom tele. Presný výpočet denného pitného režimu nájdete tu –

Jedz, jedz, jedz

Nebavíme sa o horalke ku káve každý olovrant alebo každú desiatu. Začnite jesť pravidelne a kvalitné potraviny, čo Vám vyživia telo a nie len „polahodia“ Vaše chuťové poháriky… Ak jete iba 2 krát za deň, tak každý týždeň pridávajte do jedálnička postupne jedno jedlo, o týždeň ďalšie, až sa dostanete na 5 jedál za deň. Začnite si písať aj to, čo ste počas dňa zjedli. Budete mať prehľad aj o skonzumovaných potravinách a postupne nahrádzajte sladkosti či iné nepotrebné potraviny: ovocím, zeleninou, orechmi, semienkami, jogurtmi či mliečnymi ovocnými koktailmi. V hlavných jedlách sa vyhýbajte haluškám, knedlíku, pizzy, mäso so zemiakmi, „premúčneným“ jedlám či omáčkam, voľte radšej mäso, ryžu, syry, cestoviny, zemiaky so zeleninou… Pečivo nemusíte úplne vyhodiť z jedálnička, ale konzumujte ho iba ráno a len 1 kúsok (1krajec, 1 rohlík, 1 kaiserku, 1 žemľu…). Večere mávajte podstatne menšie ako obedy, aby telo stihlo spáliť túto energiu ešte pred tým, ako pôjdete spať.

Nohy spojene s meracou paskou a s vahou

Cvič, cvič, cvič

Ak nemáte žiadnu obľúbenú cielenú aktivitu, tak sa aspoň na začiatok choďte prechádzať 2 krát do týždňa minimálne na 20 minút a každý týždeň zvyšujte pravidelnosť a intenzitu chôdze. Čím rýchlejšia chôdza, tým lepší efekt na spálenú energiu. Samozrejme, že je na Vás, aby ste si zvolili najlepší možný pohyb, ale dbajte na to, aby Vás to bavilo a Vy ste to robili kvôli sebe a nie kvôli iným…

Fitness zena skace cez svihadlo

Zvládnem to???

Pokiaľ si vyberiete vhodnú metódu chudnutia, podarí sa Vám to, ale hneď po chudnutí nezaveste všetky pravidlá zdravého životného štýlu „na klinec“, pretože tak si spomínaný jojo-efekt opäť privodíte. Urobiť „nálet na špajzu“ znamená – vrátiť sa opäť do dôvodných stravovacích návykov a to určite nechcete po takej zaslúženej drine. Takže 2 dni v týždni si môžete dopriať nejaký „prehrešok“ a ostatné dni dodržiavajte pravidelné, vyvážené stravovanie a nezabúdajte aspoň dva krát v týždni na cielený pohyb. Takto sa udržíte fit po celý život!

Aby ste dosiahli čo najlepší efekt pri cvičení, tak kliknite sem a dozviete sa čo jesť pred a aj po cvičení. Nech sú svaly dobre zregenerované a vyživené.

Share Button