Reklama
Reklama

Piloxing – pilates, tanec a box na chudnutie

zumba

Spojením elegantného tanca, koordinácie pohybov pilates a kondične náročného boxu vzniklo nové cvičenie s názvom Piloxing. Je to spojenie troch pohybových cvičení z ktorých je použité len to najlepšie pre naše telo nielen na účinné chudnutie.

Za vytvorením cvičenia Piloxing stojí Viveca Jensen z Ameriky. Od roku 2013 sa popularita tohto cvičenia len zvyšuje. Piloxing nieje klasické nudné cvičenie ale skupinové cvičenie plné zábavy s novými technikami cvičenia na chudnutie.

Piloxing – kombinuje tri cvičenia

Koordináci pohybov Pilates – držanie tela, pevnosť a pružnosť svalov bez nárastu ich objemu… Čítať ďalej “Pilates
Tanec – prepojenie pilates techniky pohybov s kondičným boxom.
Kondičný Box – kondícia, spevnenie svalstva a rýchle spaľovanie tukov pri intenzívnom cvičení.

Piloxing je určený hlavne pre ženy, ktoré potrebujú nielen schudnúť ale aj nabrať svalovú hmotu. Cvičenie je zostavené tak aby dochádzal k čo najefektívnejšiemu spaľovaniu tukov v čo najkratšom čase. Podobné cvičenia sú Tabata, intervalové kardio cvičenia.

Piloxing vplyv na telo a chudnutie

Piloxing vo veľkej miere pozitívne vplýva na: zvýšenie sily celého tela, účinné spaľovanie prebytočných tukov, zlepšenie kondície… Všetko za účelom vybudovania pevnej a štíhlej postavy.

  • posilňuje a buduje buduje štíhlu postavu (tuk ubúda na celom tele)
  • efektívne spaľovanie tukov intervalovým cvičením
  • budovanie plochého a pevného bruška
  • pomáha pri zmenšení objemu stehien a zadku
  • zvyšuje silu a flexibilitu celého tela
  • zlepšenie kondíciu
  • pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
  • uvoľňovanie endorfínov (hormón šťastia)

Kľúčom úspechu Piloxingu je spojenie pomalých a kontrolovaných pohybov, ktoré po určitom čase striedajú energické silné údery – taktiež ako aj pri intervalovom tréningu. Zmeny prebiehajú pomaly a postupne, takže človek má možnosť telo správne nasmerovať.

Piloxing – video

Piloxing cvičenie nieje prechádzka ružovou záhradou. Lenže ak chcete úspešne naštartovať chudnutie, musíte niečo pre to aj obetovať. Piloxing prebytočné tuky spáli a vy získate pevnú a štíhlu postavu. Na nasledujúcom videu si môžte pozrieť ako treba makať pri tomto cvičení.

Tuky sa nespália nečinnosťou! Ak chcete naozaj naštartovať chudnutie začnite so sebou niečo robiť… Skúste len 30 minút  Piloxingu a hneď pocítite ten rozdiel. Začnite čím skôr a vybudujte si postavu,  o ktorej ste vždy snívali!

Ďalšie intervalové cvičenie, po ktorom budú tuky z vášho tela zázračne miznúť  “Tabata – nielen zvýšenie kondície

Share Button