Reklama
Reklama

3 recepty na fitnes koláče s tvarohom a s ovsenými vločkami.

Domaci tvarohovy kolac s jahodami a malinami

Chuť na sladké môže prísť nečakane, ale ak si pripravíte, niektorý z týchto 3 receptov na zdravšie koláče, tak chuť úspešne zaženiete. Príprava týchto receptov je rýchla a jednoduchá, skúste. Tieto fitnes koláče sú ľahšími formami sladkého a dva z nich obsahujú aj tvaroh, takže aj o bielkoviny je postarané.

1. recept na fitnes koláč s ovsenými vločkami

Tento recept robte do plechu, ak chcete do tortovej formy menšieho rozmeru, tak ho urobte z polovičnej dávky.

kolac s ovsenych vlociek a vlasskymi orechmi

Potrebujete: 1 kg celých ovsených vločiek, 6 ks vajec, 5 PL kakaa, 2 ks väčšie banány, 3 ks jablká, 1 ČL mletej škorice.

Ovsené vločky premyte pod tečúcou, teplou vodou aspoň 2 – 3 krát. Potom ich namočte do teplej vody aspoň na 25 – 35 minút. Jablká očistite, umyte a nastrúhajte na hrubšom strúhadle do väčšej misy, v ktorej zmiešate celé cesto. Očistite aj banán a postrúhajte ho ku jablkám. Pridajte vajíčka, mletú škoricu, kakao a na koniec napučané vločky. Cesto dobre premiešajte, bude hustejšie, ale také má byť. Rúru vyhrejte na 180 stupňov a koláč pečte približne 35 – 40 minút.

TIP

Ak chcete zvýšiť množstvo bielkovín, tak si pridajte do týchto koláčov aj Váš práškový proteínový doplnok.

2. recept na cheesecake s jahodami

Tento recept urobte do menšej formy, ak bude väčšia, tak použite dvojnásobné množstvo.

domace syrovy kolac

Potrebujete: 250 g sušienok (bezlepkové/lepkové), 250 g jemný odtučnený tvaroh, 250 g mascarpone, 50 g maslo, 1 – 2 PL medu, čerstvé jahody.

Sušienky rozmixujte na drobno a zmiešajte s roztopeným maslom. Toto cesto potom roztlačte na spodok formy. Mascarpone, med a tvaroh rozmixujte na hladkú hmotu a natrite na sušienky s maslom. Na vrch poukladajte umyté čerstvé jahody. Dajte vychladiť a bude to hotové.

3. recept na jablkovo-tvarohový koláč

Tento jablkovo-tvarohový koláčik je ľahkou a chutnou formou zdravšieho „mlsania“. Ku tomuto koláču sa hodí čerstvé ovocie.

stavnaty domaci kolac

Potrebujete: 600 g odtučnený tvaroh, 3 ks vajcia, 2 – 3 PL medu, 3 ks jablká, 1 KL mletej škorice.

Tvaroh, vajíčka, med, mletú škoricu, očistené a na hrubo nastrúhané jablká zmiešajte na hladkú hmotu, z ktorej je cesto. Toto jablkovo-tvarohové cesto vylejte do formy na pečenie a pečte vo vyhriatej rúre na 180 stupňov približne 15 – 20 minút, cesto kontrolujte.

Keď kliknete sem, tak tu nájdete 4 recepty na lahodné fitnes nápoje, ktoré Vás osviežia.

Share Button