Reklama
Reklama

Jednoduché cviky na chrbticu, vyskúšajte ich…

cviky na chrbticu strecing

Máte sedavé zamestnanie, nemáte žiadnu cielenú aktivitu a bolí Vás chrbát? Zlé držanie tela sa nemusí prejaviť iba vo forme bolenia chrbtice ale aj bolenia hlavy… Predíďte týmto problémom jednoduchými cvikmi, ktoré nezaberú ani toľko času ako potom chodiť „po lekároch“ alebo na náročné rehabilitácie…

Naša chrbtica je hlavným „držiakom“ nášho tela, ktorá sa skladá z 33 stavcov. Tieto stavce spájajú väzy a platničky. Každý kto má chrbticu je stavovec, aj keď v dnešnej dobe sú niektorý bohužiaľ bez tejto chrbtovej kosti, ako sa hovorí… Každý deň je naša chrbtica vystavená rôznym vplyvom: naša hmotnosť, zamestnanie, záťaž a držanie tela – keď nás bolí chrbát, tak je to znamenie, že sa o svoju chrbticu musíme začať starať, kým nie je neskoro.

Bolest v chrbta, zena s bolestmi chrbta

Bolesť signalizuje problém, ktorý treba odhaliť a riešiť. Problémy s chrbticou môžete mať napríklad aj keď Vás často bolí hlava, vtedy ide väčšinou o problém v krčnej chrbtici. Skúste jednoduché cviky na chrbticu, ktoré Vám rozohrejú, uvoľnia a posilnia svalstvo. Čas na tieto cviky si nájde každý, nemusíte tomu venovať dve hodiny denne, úplne Vám postačí 10 – 25 minút každý deň, buď ráno alebo večer. Vykonávať jednoduché cviky na chrbticu môžete doma na karimatke, bez nejakých zbytočných prístrojov.

joga strecing

Výhody jednoduchých cvikov na chrbticu

Výhod prečo sa oplatí cvičiť tieto cviky je určite mnoho a preto sa do toho určite pustite…

  • Zahrieva a uvoľňuje svalstvo
  • Zväčšuje rozsah natiahnutia svalov
  • Štruktúru svalstva časom spevňuje
  • Zabezpečuje dobré držanie tela
  • Odstraňuje migrény
  • Upokojuje myseľ a odstraňuje stres z tela

Ako začať s jednoduchými cvikmi na chrbticu

S týmito jednoduchými cvikmi  môžete začať ihneď, na čo zbytočne čakať? Keď prídete domov z práce tak si nájdite pokojné miesto doma, zoberte si k sebe karimatku, notebook, z ktorého si pustíte video a môžete začať. Karimatka, notebook, pohodlné oblečenie a 15 minút času, toľko treba ku tomuto jednoduchému cvičeniu, jednoduché nie? Tak sa do toho pustite, pozitívne výsledky s uvoľnením chrbtice prídu skoro.

Intenzita jednoduchých cvikov na chrbticu

Aby boli tieto cvičenia účinné bolo by najvhodnejšie, aby ste ich vykonávali každý deň, stačí Vám od 10 – 25 minút denne. Vyberte si pokojné miesto doma, tam kde Vás nebudú rušiť, zoberte si karimatku, pohodlne sa usaďte a môžete začať. Na začiatok bude najlepšie riadiť sa nižšie uvedeným videom, aby ste sa v tom zabehli a časom si z toho vyberiete to, čo Vám bude najviac vyhovovať.

cvicenie doma

Začíname s jednoduchými cvičeniami na chrbticu…

Ideálne bude začať cvičiť podľa týchto videí, aby ste si zbytočne neublížili silovým naťahovaním. Po čase si môžete z daných cvičení vybrať úkony, ktoré sa Vám hodia a páčia najviac ale na začiatok dodržujte tento „plán“ aby ste si ponaťahovali a precvičili celé telo.

Predíďte bolesti chrbta jednoduchými cvikmi…

Share Button