Reklama
Reklama

Cvičenie na doma – ako začať, intenzita, videá…

Cvičiť doma je veľmi výhodné pre tých, ktorý sa nechcú ukazovať pred množstvom ľudí. Ďalej pre tých, ktorý nechcú alebo nemajú tak veľa peňazí, aby si platili permanentku vo fitku a v konečnom rade pre tých, ktorý sú časovo zaneprázdnený a nemajú času na rozdávanie… Dôvodov je veľa, ale hlavným dôvodom prečo cvičiť je, aby sme dobre vyzerali a dobre sa cítili. Na to by si každý človek mal nájsť čas…

Ako začať s cvičením doma

Cvičiť doma je pohodlné ale potrebujete k tomu mať systém a držať sa ho…

  1. Odhodlanie a zotrvanie
  2. Vyberte si správne miesto
  3. Vyčleňte si čas
  4. Plne sa na cvičenie sústreďte

Odhodlanie a zotrvanie sú prvotnou a tou najdôležitejšou vecou. Už len fakt, že čítate tento článok Vám niečo naznačil… Cvičiť doma je to najideálnejšie čo môže byť, nikým nie ste sledovaní, kritizovaní, všetko si určujete Vy sami a stále ste v pohodlí domova. Výsledky neprídu ihneď to nemôžete čakať ani od trénera… Výsledky prídu, keď budete na sebe poctivo a pravidelne makať. Už teraz si predstavujte ako sa v lete pred kamoškami vyzlečiete do plaviek a oni „puknu“ od závisti ako dobre vyzeráte…

Vyberte si správne miesto na cvičenie. Voľte miestnosť, do ktorej nechodia členovia rodiny, keď cvičíte. Určite by nebolo vhodné prestrieť karimatku do stredu obývačky, keď sú tam všetci členovia rodiny, vyrušovali by Vás a nemali by ste to svoje súkromie. Ráno alebo večer si prestrite karimatku napríklad v spálni, keď už bude manžel v práci alebo bude spať a nebude mu prekážať, že tam cvičíte.

Vyčleňte si čas. Niekomu vyhovuje cvičiť ráno pred prácou a niekomu zasa večer pred spaním. Pozrite sa na Váš denný harmonogram a nájdite si 15 – 30 minút, aspoň 3 – 4 krát v týždni. Časom sa Vám toto cvičenie stane už závislosťou, ktorú nebudete chcieť vynechať.

Plne sa na cvičenie sústreďte. Správne dýchajte, koncentrujte sa na dané cvičenie a nenechajte sa nikým vyrušovať. Deťom aj manželovi hneď na začiatku povedzte, čo máte v pláne a že v ten daný čas chcete mať iba sama pre seba. Dobre to poznáte keď za Vami deti behajú s každou drobnosťou, Vy popri tom varíte, upratujete a nemáte čas ani sa v pokoji nadýchnuť… Tento čas na cvičenie je Váš zaslúžený čas na oddych, regeneráciu a zlepšovanie Vášho tela.

Intenzita cvičenie doma

Na začiatku si musíte dobre premyslieť a určiť: kedy je Vám najlepšie cvičiť a koľko krát v týždni si nájdete na cvičenie čas. Ideálne by bolo kedy prvé dva až tri týždne cvičíte doma 2 krát. Neskôr môžete hranicu posunúť na tri krát a takto sa postupne môžete dostať na číslo 5 krát v týždni, čo by bolo úplne ideálne. Cvičením doma si postupne spevníte svalstvo a môže Vám pomôcť aj v zdravom chudnutí. Pustite sa postupne do toho, zotrvajte a zaslúžené výsledky sa dostavia.

cviky doma

Cvičiť doma sa dá s

  • Pomôckami
  • Vlastným telom

Na začiatok Vám úplne stačí karimatka a pohodlné oblečenie. Po nejakom čase, keď sa v cvičení zdokonalíte, tak si môžete kúpiť aj nejakú pomôcku s ktorou Vás to bude baviť. Švihadlo, činky, fit loptu, stepper, stacionárny bicykel, medicinbal alebo nejaký druh expanderu (pomôcka na cvičenie s vlastnou váhou).

Začíname…

Ideálne by bolo začať napríklad cvičením z tohto videa…

Pre tie, ktoré už majú zvládnuté základy je tu aj druhý diel cvičenia, ktoré posilňuje celé telo

Pre tie, ktoré majú problémovú partiu zadok je tu video, v ktorom sa cielene zamierate na postupné vybudovanie a spevnenie práce tejto partie

Kliknite sem a nájdete tu 3 tipy, vďaka ktorým budete mať plochšie brucho, ako na to???

Share Button