Reklama
Reklama

Ako udržať chute počas našich dní? Dá sa to zvládnuť, sú tu 4 tipy!

zena trpi bolesti menstruacne

Blížia sa „naše dni“ a my chodíme hore dolu a rozmýšľame čo by sme si tak asi dali. Sladké alebo slané, načo mám chuť??? Pred a aj počas našich dní je udržanie chutí veľmi náročné, ale dá sa to! Sú tu 4 tipy, ako sa to dá všetko zvládnuť aj bez toľkého “vyjedania”…

Pred našimi dňami si dáme skoro všetko, veď to každá dobre pozná… A keď naše dni dorazia, tak na rad ide hlavne sladké: koláčiky, čokoládka, keksík, hocičo z týchto sladkých maškŕt… Ako sa dá pred a počas našich dní uchrániť od sladkého? Prinášam Vám 4 tipy, ktoré som si vyskúšala sama na sebe a ktoré mi pomohli zbaviť sa, alebo udržať chute na sladké pod kontrolou. Dôvod prečo počas našich dní mávame tieto chute na sladké je preto, že počas našich dní spaľujeme oveľa viac energie, ako počas bežných dní a potom telo samozrejme pýta aj väčšie príjmy energie. Nenechajte sa však zlákať na nezdravé jedlá a radšej siahnite po niektorom z týchto 4 tipov.

4 tipy, ako zvládnuť “naše dni”

Keď to “na Vás príde”, tak je na mieste vyskúšať niektorý z týchto 4 tipov, ktoré by mali zabrať. Aj tu platí, že sa vyplatí voľba menšieho zla…

čokoládový raw dezert

Čokoláda (kvalitná horká)

Nemám na mysli mliečnu, bielu alebo orieškovú čokoládu. Počas našich dní je povolená iba kvalitná horká čokoláda s minimom obsahu kakaa 60 a viac %. Takáto čokoláda má minimum tuku, cukru a dá sa považovať za liečivú potravinu, obrazne povedané. Vynahradíte si ňou nezdravé sladkosti a budete spokojná. Túto „vychytávku“ použite maximálne 3 krát počas našich dní a to iba jeden krát za deň, po pásiku čokolády.

Mliečny koktail 

smoothies bananovo cokoladove

Na tento tip som použila 2,5 deci polotučného mlieka, 1 PL kokosovej múčky, štipku mletej škorice a polovicu banánu. Všetko dokopy vo vyššom pohári dobre rozmixujte ponorným mixérom a môžete popíjať. Tento koktail má v sebe bielkoviny, dobrý tuk a sacharidy z banánu, okrem toho aj vitamíny a minerálne látky. Zaručene odoženie maškrtné chute a navyše nemá toľko energie ako sladkosti. Túto maškrtu pite jeden krát za deň, na raňajky alebo počas dňa, medzi hlavnými jedlami. Vylepšiť si ho môžete o ovsené vločky, orechy, semienka, iné druhy ovocia, čo Vám chutí, je to na Vás.

Ovocný šalát 

recept na melónový šalát s tofu , uhrokou a mangom

Zdravý a plný zložených sacharidov účinne vynahradí chuť po maškrtení plnom bieleho cukru. Na tento šalát môžete použiť ľubovoľné druhy čerstvého ovocia. Ja som použila 1 banán, 1 mandarínku, 2 kivi a 1 jablko. Umyté a očistené ovocia si nakrájajte na menšie kúsky a zmiešajte všetko dokopy. Povolené sú menšie množstvo mletých orechov, semienka, mletá škorica a prípadne 1 – 2 PL bieleho jogurtu. Tento šalát konzumujte na raňajky, obed alebo ako večeru.

Popíjajte čaje 

caj v salke - v pozadi suseny caj, cajove listky, limetka a hnedy cukor

Najlepšie sú počas našich dní bylinkové čaje. Zohrejú organizmus, zmiernia kŕče a upokoja žalúdok. Jeden krát za deň si môžete dopriať, počas našich dní, aj čaj s 1 ČL medu. Med pridávajte iba do vlažného čaju, inak v ňom spálite všetky účinné látky. Med vyrovná hladinu glykemického indexu a potom chute na sladké nebudú také výrazné.

Počas našich dní je veľká pravdepodobnosť, že váha klesať nebude. Ale nemajte obavy, to neznamená, že neschudnete. Tento efekt je len preto, pretože počas našich dní sa telá prirodzene zavodňujú, ale to je iba chvíľkový efekt, ktorý sa po ukončení našich dní stratí a Vy môžete ďalej postupovať v zdravom chudnutí či cvičení.

Ak máte chuť na pizzu, tak kliknite sem a nájdete tu 3 recepty na alternatívy klasickej pizzy.

Share Button