Reklama
Reklama

3 účinné pomôcky na cvičenie doma.

žena v športovom oblečení cvičí doma

Vďaka týmto 3 pomôckam môžete pokojne a účinne cvičiť aj doma a nemusíte chodiť do žiadnej posilňovne… Tieto tri pomôcky nestoja toľko peňazí, ako mnohé prístroje na cvičenie, nezaberajú toľko miesta doma a cvičenie na nich je účinné. Keď budete cvičiť s týmito pomôckami, tak Vaša postava má veľkú šancu na pozitívnu zmenu! Nezabudnite však, že iba cvičenie nie je všetko, treba upraviť aj stravovanie a pitný režim.

3 pomôcky, vďaka ktorým môžete cvičiť doma

Na to, aby ste získali pevnejšiu a krajšiu postavu netreba vždy iba chodiť do posilňovne. Áno, máte tam veľa prístrojov a pomôcok na cvičenie, s ktorými dosiahnete rýchlejšie vytúženú postavu, ale dá sa to aj doma a to vďaka týmto pomôckam.

Švihadlo

Táto „klasická“ pomôcka je ľahko dostupná, lacná a vďaka nej si viete zlepšiť skoro celé telo. Nohy, v menšej miere aj ruky, brucho a celkové držanie tela, sa pri tejto klasickej pomôcke dajú efektívne zlepšiť. Skákať na švihadle sa dá ráno, na obed ale aj večer. Nájsť si čas na toto cvičenie nie je tak náročné a môžete to cvičiť hocikedy. Dajte však pozor, ideálne je aby ste skákali na švihadle jeden krát denne a to 2 – 4 krát v týždni, aby si svaly oddýchli a zregenerovali sa.

švihadlo

Činky

Činky sú asi najznámejšia pomôcka na cvičenie… Svoje prvenstvo však nedostali len tak. Vďaka činkám viete precvičovať v rôznych cvikoch ruky, prsia a z určitej časti aj chrbát. Činky nie sú tak drahá pomocka a cvičenie s nimi je veľmi efektívne, ak ho robíte správne. Činky domov si viete zakúpiť jednoručky a obojručné. S činkami doma môžete posilňovať 3 – 5 krát v týždni, podľa intenzity, ale nezabúdajte, že svaly potrebujú aj regeneráciu pre svoj dobrý rast, takže sa nepreťažujte.

činky a metre

Bosu

Na bosu pomôcke nemusíte cvičiť bosí, ale ak chcete môžete! 🙂 Bosu cvičiaca pomôcka je, ako vidíte polkruh, vďaka ktorému zlepšíte držanie tela, koncentráciu a spevníte kompletne svoje telo. Najviac sa však spevňujú partie zadok, stehná a lýtka. Podobne, ako na fit lopte zapájate svaly o ktorých ani neviete, že ich máte, tak aj táto pomôcka slúži na podobné účely.

žena stojí na Bosu lopte

Tak ktorú pomôcku si vyberiete?

Ak viete, na ktorú partiu tela sa chcete zamerať, tak nie je problém s výberom z týchto pomôcok. Môžete ich ľubovoľne kombinovať, podľa potreby. Stačí sa iba rozhodnúť, kúpiť a idete na to!

Čo za cvičenie je piloxing, čo to zahŕňa a aký vplyv má na chudnutie a formovanie postavy???

Share Button