Reklama
Reklama

Ako nestratiť motiváciu na cvičenie počas sychravých dní???

žena športuje v prírode na jeseň

Zimné obdobie je tu a s ním aj sychravé počasie… Ak aj Vy patríte do skupiny ľudí, ktorým teplotné zmeny nerobia dobre, tak by ste si tento článok určite mali prečítať, pretože cvičenie počas zimy či sychravého obdobia má svoje mnohé výhody!

Športovať počas sychravého a zimného počasia nie je na prvý pohľad príjemná záležitosť ale práve toto sychravé počasie má pre Vaše telo a aj cvičenie lepší efekt, ako keď sa potíte v horúčavách.

Výhody športovania počas sychravého obdobia

Termoregulácia – keď športujete vonku počas chladného obdobia, tak pomáhate aj svojim cievam, končatinám a kardiovaskulárnemu systému. Chladnejší vzduch „rozprúdi“ krv v žilách, zohreje Vaše telo a preto ľudia, ktorý trpia napríklad studenými rukami či nohami budú mať vďaka tomuto cvičeniu v nepriaznivom počasí za chvíľu po probléme. Teplotné rozdiely sú pre telo prospešné, takýmto systémom funguje napríklad aj sauna alebo kryokomora. Nesmiete však zabúdať, že počas chladného obdobia naše telá spaľujú viac energie na to, aby telo zohriali, takže počas zimy sa za dodržania Vášho „diétneho“ stravovania chudne lepšie a ľahšie.

muž so ženou behajú v daždiVo dvojici to ide lepšie – väčšina ľudí má rado pri cvičení spoločnosť a ak aj Vy patríte ku tejto skupine, tak si obvolajte svojich známych a zlomte ich na aktivity, ktoré Vás bavia. Vysvetlite im všetky výhody cvičenia v sychravom počasí, zlepšíte si aj vzťahy a keď viete, že je niekto s Vami, kto dá možno na Vás aj pozor (z motivačného hľadiska), tak sa to musí podariť a priniesť želaný efekt.

Dobrá nálada – tak ako pri každom športe, tak aj pri športovaní v zime sa vylučuje hormón šťastia, ktorý pri pravidelnom cvičení zlepšuje celkovú náladu. Výhodou je, že ak sa „donútite“ športovať počas zimného či sychravého obdobia, tak si budete aj samých seba viac vážiť a toto obdobie už bude zas iba o zvyku. Stačí iba začať a potom to pôjde samo.

muž športuje v sychravom počasí

Na leto budete pripravený – sychravým počasím začína jeseň a Vy máte do leta „kopec“ času na to, aby ste si svoju postavu vyformovali tak ako len chcete. Či už chcete schudnúť alebo sa len spevniť do letných mesiacov máte minimálne pol roka čo na zlepšenie svojej formy stačí. Nenechajte sa odradiť sychravým počasím a myslite na to, ako „zahviezdite“ pri bazéne alebo pri mori s novou figúrou.

Nenechajte sa odradiť sychravým počasím, je to najlepšie obdobie na zmenu a cvičenie…

Share Button