Reklama
Reklama

Čo je dôležité pri budovaní svalov??? Nie je to iba o samotnom cvičení…

protein spolu so zavazim

Pravidelne cvičíte, alebo sa iba chystáte a očakávate skoré výsledky? Či už „v tom“ ste, alebo ešte nie, tak si pozorne prečítajte týchto pár riadkov… Vďaka ním si budete dávať pozor nie len na cvičenie, ale aj na veci, ktoré s tým na oko nemusia súvisieť… Svalová hmota alebo „pekná“ postava nie je nikdy iba o cvičení, alebo iba o jedení, musíte spĺňať všetky tieto body ako celok.

Motivácia a pravidelnosť

fitnes zena s proteinovym napojom

Pre správne budovanie svalstva je samozrejme treba pravidelné cvičenie. Pravidelnosť prináša výsledky. Urobte si popri práci harmonogram cvičenia, majte plán, kedy budete čo cvičiť, kedy oddychovať a podobne. Pravidelnosť a plán sa majú radi. Motivácia a výdrž je taktiež dôležitým bodom pre správny efekt cvičenia. Dodržujte svoj plán, tešte sa z výsledkov, ktoré ste dosiahli a tešte sa na výsledky, ktoré ešte len dosiahnete.

Spánok

mlada zena sa prave prebudila

Spánkom pri aktívneho cvičenia nemyslím to, že si na miesto cvičenia pôjdete zdriemnuť. Takto by sme sa nedopracovali nikam. Spánok je veľmi dôležitým prvkom pri budovaní svalovej hmoty, pretože počas spánku, odpočinku, sa svaly najlepšie tvarujú a regenerujú. Jasné, že iba v prípade, že dostávajú kvalitné množstvo potrebných živín vo vyváženej strave.

Sacharidy

najpotraviny v sacharidoch

Sacharidy sú taktiež neoddeliteľnou súčasťou jedálnička, počas aktívneho cvičenia, ale aj mimo neho. Po cvičení sú sacharidy taktiež dôležitou živinou, ako bielkoviny, pretože pomáhajú regenerovať svaly a sú dobrým zdrojom energie. Najlepším zdrojom sacharidov sú celozrnné pečivo, ryža, ovsené produkty alebo ovocie.

Bielkoviny

potraviny bohate na proteiny

Bielkoviny sú dôležitou stavebnou jednotkou svalovej hmoty. Bez vyššieho príjmu proteínu by sa počas aktívneho cvičenia nemali svaly ako budovať. Po cvičení je dobré prijať 20 – 30 gramov bielkovín, najjednoduchšie je to vo forme koktailu. Najlepším zdrojom proteínu sú chudšie druhy mäsa, tvaroh, vajcia, biely jogurt, alebo bielkovinový doplnok v prášku.

Kliknite sem a dozviete sa: prečo je spánok taký dôležitý, koľko je ideálne denne spať a nájdete tu aj tipy, ako dosiahnuť kvalitný spánok.

Share Button