Reklama
Reklama

Ako „nastaviť“ svoju motiváciu pri cvičení (posilňovaní)???

Žena meditujúci v tanečnici jogy póza (Natarajasana) cez oceán a pobrežie

Byť stále „nažhavený“ na 100%, je pri cvičení skutočné umenie, ktoré zvládne málokto… Motivácia je ako more, raz hore a raz dole… Určite ste to už zažili na vlastnej koži, že raz sa všetko darí a potom sa nám nič nechce či nedarí… Vďaka týmto bodom si svoju motiváciu udržíte v reálnej úrovni a pôjde to všetko, tak ako má…

Robte to, čo Vás baví

Fitness žena so švihadlom

Chytiť a udržať motiváciu je možné, len pri cvičení a športovaní, ktoré Vás baví. Keď si myslíte, že cvičenie na silu Vám prinesie vysnívanú postavu, tak na to rýchlo zabudnite. Cvičiť, posilňovať a športovať to, čo Vás nebaví, neprinesie žiadne výsledky. Radosť, pravidelnosť a cvičenie s chuťou Vás bude baviť stále a motivácia nebude klesať.

Obrázok vysnívanej postavy

Toto nie je vtip. Udržanie si motivácie je ľahšie, keď viete čo chcete dosiahnuť. Nájdite si človeka s postavou, akú by ste chceli mať a uvidíte, že pri správnom postupe to pôjde ľahšie. Treba vedieť čo chcete a čo od cvičenia očakávate. Nikto sa nesnaží len tak. Je tu ešte jeden tip, pre tých „odvážnejších“, na miesto hlavy daného človeka na obrázku si na fotku nalepte svoju fotku (tvár).

Plán cvičenia (denník)

cvičebný plán denník cvičenia

Cvičiť od buka do buka nemá žiadny význam, efekt a ani Vás to nebude baviť. Najistejšie je, urobiť si denník, do ktorého si nebudete písať, aký ste mali deň, ale písať si svoje tréningy, plány, cviky a prípadne postupy. Mať plán či zapisovať si postupy nie je nič zlé. Keď vidíte a máte plán v tom čo máte cvičiť je to jednoduchšie.

Všetko chce svoj čas, neuponáhľajte sa

Ak si myslíte, že čím rýchlejšie a „tvrdšie“ budete trénovať, že dosiahnete svoj cieľ skôr, tak pozor. Rýchlou cestou sa nedá dosiahnuť nič s trvalým efektom. Na začiatku je vždy motivácia vyhnaná do nebeských výšin, no ako rýchlo prišla, tak rýchlo aj odíde. Majte svoje ciele reálne a postupujte radšej pomaly. Udržať a vytvoriť si motiváciu a ciele niečo trvá, ale keď si určíte reálne ciele, tak to nebude také zlé.

Postupný tréning, dostatok času, trpezlivosť, toto prináša požadované výsledky.

Kliknite sem a dozviete sa ako začať s posilňovaním. Čo treba najskôr urobiť a aký postup zvoliť???

Share Button