Reklama
Reklama

Ako začať s posilňovaním

cviky na biceps

Ako začať? Jednoducho sa zoberte a choďte. Najdôležitejšie je urobiť prvý krok!!! Samozrejme, že nemôžete podceniť mnoho ďalších vecí, ale pokiaľ nezačnete, ostatné je bezpredmetné. Čo tak zájsť do fitka už dnes večer? Uvidíte ten pocit, keď odtiaľ prídete – jednoducho na nezaplatenie!!!

  • V prvom rade je najdôležitejšie zvoliť si cieľ – čo vlastne od toho očakávam?

Ak nevieme do akého prístavu sa plavíme, nieje priaznivý žiadny vietor.

Takže na začiatok si povieme čo vlastne od toho očakávame… Chcem pribrať? chce len vyzerať lepšie? Chcem sa tomu venovať profesionálne? Zvoliť si cieľ a ísť za ním, motivácia je dôležitá… bez konkrétneho cieľa vydržíte len veľmi krátko.

Na mnohých stránkach doporučujú viesť si aj tréningový denník. Nieje to síce až tak potrebné, no keď sa po dlhšom čase pozriete ako ste začínali na začiatkoch a kde ste teraz… môže to pomôcť v motivácií dosiahnuť ďalšíe ciele a utvrdí Vás ot v tom, že nestojíte na jednom mieste.

  • Ďalej je potrebné naštudovať si danú problematiku – techniky cvikov, tréningový plán

Ísť do niečoho o čom nemám žiadne znalosti je nerozvážne. Je to akoby ste dali jazdiť niekomu autom bez toho aby mal skúsenosti a vodičský preukaz. V prvej náročnejšej situácií to dopadne veľmi nepekne.

Tak isto to môže dopadnúť aj pri tréningu. Ak neovládate správnu techniku cviku, zvyšujete riziko zranenia a skončíte ešte skôr než by ste vôbec začali. Tým, že sa taktiež nebudú dostavovať viditeľné výsledky Vám taktiež zníži aj motiváciu ďalej pokračovať.

Zostavte si tréning pre začiatočníkov, nenáročný na techniku, podľa ktorého sa budete snažiť cvičiť. Len tak bez plánu prísť do posilky a cvičiť tam kde je to práve voľne je prinajmenšom zbytočné a samozrejme odrazí sa to na celkovom pokroku v naberaní svalovej hmoty.

Na internete je veľké množstvo tréningových plánov pre začiatočníkov. Nezabúdajte na nohy… nesústreďte sa iba na hornú časť tela!

  • Strava je pri naberaní svalovej hmoty Alfou – bez kvalitnej stravy dosiahnete akurát tak …

Pri naberaní kvalitnej svalovej hmoty je potrebné dodávať aj kvalitné “palivo”. Telo bez kvalitnej stravy bude stagnovať a po čase sa v podstate zodriete. Nedostatočný progres opäť podlamuje motiváciu a teda cvičenie skončí tak rýchlo ako aj začalo. Vedzte, že proste iná cesta neexistuje.

Ak chcete pribrať je potrebné jesť kvalitné jedlo. Ak aj napriek tomu nemôžete pribrať, jete proste málo…

Doplnky výživy slúžia ako doplnky nie ako náhrada kvalitnej a vyváženej stravy. To znamená ak chcete v podstate všetko urýchliť môžte siahnuť po doplnkoch výživy. Ak ale nechcete utrácať financie na tieto doplnky, proste nemusíte ak chcete chodiť do fitka napr. 2 krát týždenne… jediná nevýhoda je v tom, že progress v naberaní svalovej hmoty bude o niečo pomalší (neplatí pre “profíkov”)

  • Vybavenie, oblečenie, doplnky – neozbrojený vojak v boji asi dlho neprežije

Oblečenie a obuv do posilky je potrebné mať kvalitnú, aby nebránilo pohybu a bolo prevzdušnené. Niektorý uvádzajú, že keď sa takto vybavili do posilky, že ich to aj viac bavilo 😉 samozrejme ako som už v jednom článku spomínal nikoho nezaujíma, že ste celý od hlavy po päty od značkového oblečenia.Proste si oblečte vhodné oblečenie, v ktorom sa cítite dobre.

Tešte sa na prvú svalovicu!

Share Button