Reklama
Reklama

Posilňovanie, leto, grilovanie a záhradné „párty“, nemusíte sa toho vôbec báť. Sú tu tipy, ako to zvládnuť.

Ak aj Vy pravidelne cvičíte, staráte sa o svoje nie len telo, ale aj stravovanie a bojíte sa letných grilovačiek, tak nemusíte… Grilovanie, opekanie a záhradné „párty“ sú každé leto veľkým pokušiteľom, ale nemusíte sa toho báť, pretože je tu pár tipov, aby ste si nepokazili svoju postavu.

Grilovanie a alkohol

Počas týchto záhradných udalostí sa popri dobrom jedle, pije aj nejaký alkoholický nápoj, čo zvoliť???

grilovane jedlo

Ak si chcete vypiť počas grilovačky alebo záhradnej párty, tak si môžete zvoliť pivo alebo víno. Z vín preferujte suchšie druhy a najlepšie bude, ak ich skombinujete s vodou alebo s minerálkou. Takzvaný strik má zriedený cukor s vodou a tak sa ľahšie uvoľňuje do krvi. Keď pivo, tak 10 alebo 11-ku a čo sa týka ochutených verzií, tak tie radšej nepite. Ochutené pivá majú okrem cukru alebo umelých sladidiel aj rôzne umelé látky, ktoré tráveniu a celkovému zdraviu neprospievajú. Čo sa týka tvrdého alkoholu, tak ten by som určite nepila, pretože má obrovské množstvo cukru a keď ho budete piť viac, tak budete aj poriadne dehydrovaný. A viete aký je to pocit ísť na druhý deň po fláme do posilňovni…

Čo jesť na grilovačke?

Grilovanie je hlavne o jedle a preto, ak dbáte na stravovanie, tak skúste preferovať tieto jedlá…

grilovanie masa

Pri posilňovaní je treba dbať hlavne na vyšší príjem bielkovín a tak počas grilovania preferujte rôzne druhy mäsa. Ideálne sú kuracie prsia, chudé bravčové, hovädzie alebo ryby či morské plody. Mäso dávajte do rôznych marinád s koreninami a tak to osviežite. Grilované mäso potom konzumujte s čerstvou zeleninou alebo s grilovanou zeleninou, aby ste si postrážili kalorický príjem. Ak máte „naberaciu“ fázu, tak si ku mäsu môžete dať aj zemiaky alebo pečivo.

Pár tipov, čo robiť pri grilovaní

  • Tekutiny pite 15 – 30 minút pred jedlom. Tekutiny pred jedlom urýchlia a prečistia trávenie. Po 15 – 30 minútach sa voda cez orgány prefiltruje a Vy potom môžete jesť.
  • Po jedle nepite žiadne tekutiny aspoň 30 minút. Po jedle je dobré nechať žalúdočné kyseliny, aby stihli natráviť jedlo a zaťažovať ho zbytočnými tekutinami až po pol hodine.
  • Medzi rôznymi jedlami majte aspoň hodinovú pauzu. Takto sa bude stíhať jedlo uvoľňovať priebežne do krvi a Vy tak radikálne nezaťažíte svoje trávenie.
  • Ak sa dá, tak posledné jedlo si dajte okolo 19 hodiny. Ak stihnete posledné jedlo mať do 19 hodiny, tak potom by ste sa v noci nemali budiť na preplnený žalúdok a zlé sny.
  • Sladené nápoje, minerálne vody alebo kupované džúsy radšej nepite počas grilovania vôbec. Kalorický príjem bude tiež isto dostatočný a nie si to ešte aj navyšovať rafinovaným cukrom. Ak máte chuť, tak si urobte bielkovinový koktail alebo smoothies nápoj.
  • Grilovanie a záhradné párty sa dajú pekne zvládnuť, keď v tom má človek systém. Ak sa inšpirujete týmito bodmi, tak by Vás žiadne zaťažené trávenie a kilogram navyše potrápiť nemali.

Kliknite sem a dozviete sa, prečo nám počas cvičenia môžu chutiť nezdravé jedlá, aký vplyv majú na zdravie nezdravé a naopak zdravé jedlá.  

Share Button