Reklama
Reklama

3 úžasné recepty na fit tvarohové torty!

Či už chudnete alebo cvičíte a mávate chuť na sladké, tak si môžete pokojne pripraviť niektorú z týchto troch tvarohových tort. Sú ľahším a zdravším mlsaním, takže ak nezjete túto tortu na posedenie, nemalo by to Vašu figúru ohroziť! Nájdete tu mramorovú fit tortu, jahodovú a kávovo-čokoládovú, poďme na to…

Recept na fit mramorovú tvarohovú tortu

Tento recept urobte do väčšej tortovej formy. Táto skvelá fit tvarohová torta je bez múky a bez pridaného cukru, čo viac treba pri chudnutí alebo cvičení??? Táto mramorová torta nie je sladká, ako klasické torty, ale je výbornou zdravšou sladkosťou počas cvičenia alebo chudnutia.

mramorová fit tvarohová torta

Potrebujete: 500 g hrudkovitého tvarohu (odtučnený), 500 g jemného tvarohu (odtučnený), 10 PL bieleho jogurtu alebo kyslej smotany, 4 PL kakaa, 2 vanilkové pudingy (prášky), 5 vajec.

Do väčšej misky dajte oba tvarohy, biely jogurt alebo kyslú smotanu, pudingy a dobre rozmixujte na hladkú hmotu. Potom do tejto hmoty pridajte aj vajcia a postupne rozmixujte. Táto hmota sa prirodzene zahustí a potom ju rozdeľte na dve časti. Približne 60 – 70% bielej hmoty a 40 – 30% druhej hmoty, do ktorej pridajte aj kakao a poriadne rozmiešajte. Formu na tortu vysteľte papierom na pečenie a potom do nej lejte postupne obe cestá. Pozrite si video nižšie.

Návod, ako správne vrstviť cestá – kliknite sem

Najprv pečte túto tortu v rúre vyhriatej na 180 stupňov, 20 minút a potom znížte teplotu na 150 stupňov a pečte ju ešte približne 35 – 40 minút. Túto tortu môžete jesť teplú ale aj studenú.

*do tejto torty, ako sladidlo, môžete použiť stéviu cukrovú alebo pár lyžíc medu.

Recept na smotanovo-tvarohovú tortu s jahodami

Nepoznám nikoho, kto nemá rád jahody… Toto ovocie v kombinácii s tvarohom, smotanou a piškótami ulahodia každému. Či už chudnete alebo cvičíte, tento dezert je vhodným zdravším mlsaním!

tvarohová fit torta s jahodami

Potrebujete: 150 g maslových keksíkov (sušienok), 60 g masla, 500 g tvarohu, 400 g kyslej smotany (alebo grécky jogurt), 1 balík vanilkového cukru, 500 g čerstvých jahôd a 10 lístkov čerstvej mäty piepornej.

Pripravte si tortovú formu a vysteľte ju papierom na pečenie alebo fóliou. Teraz si pripravte korpus, rozmixované sušienky polejte roztopeným maslom a premiešajte, pokojne aj rukami. Tento korpus ručne roztlačte na dno tortovej formy. Teraz pripravíme plnku. Vo väčšej miske zmiešajte tvaroh, kyslú smotanu alebo grécky jogurt a vanilkový cukor. Túto hmotu vylejte na korpus a potom naň poukladajte umyté lístky mäty. Jahody umyte a prekrojte na polovicu, poukladajte ich na vrch torty. Potom túto tortu dajte do chladničky aspoň na 2 hodiny.

Recept na kávovo-čokoládovú-tvarohovú tortu

Kombinácia kávy a čokolády je „hriešne“ božská! Táto torta Vás poteší za každého počasia!

čokoládovo kávová tvarohová torta

Potrebujete: 250 g kakaové sušienky, 100 g masla, 2 hrudkovité tvarohy, 2 jemné tvarohy, 200 g bieleho jogurt alebo kyslej smotany, 4 PL instantnej kávy, 100 g čokolády (horká alebo na varenie), 2 PL kakaa.

Rozmixujte kakaové sušienky a zmiešajte s roztopeným maslom. Potom ich dajte na dno tortovej formy vystlanej papierom na pečenie. Teraz si urobte chutnú plnku. Do misky dajte hrudkovitý aj jemný tvaroh, kávu, biely jogurt alebo kyslú smotanu, roztopenú čokoládu a rozmixujte na hladkú hmotu. Túto hmotu potom vylejte na kakaové sušienky a vrch torty posypte kakaom. Tortu dajte do chladničky aspoň na jednu hodinu a potom je už pripravená na jedenie!

Recepty na raw tyčinky a čokoládové košíčky plnené arašidovým maslom sú tu – kliknite sem!

Share Button