Reklama
Reklama

Pripravte si 2 “light” tuniakové cestoviny, sú tu recepty.

Tuniakové cestoviny sú chutným a ľahkým jedlom. Tuniak, alebo vo všeobecnosti ryby, obsahujú dobré tuky omega 3 a omega 6 nenasýtené kyseliny, ktoré podporujú zdravie od imunity až po kardiovaskulárny systém. Prinášame Vám 2 recepty na lahodné tuniakové cestoviny, ktoré môžete konzumovať počas chudnutia a aj počas, udržania hmotnosti.

Recept na tuniakové cestoviny s mozzarelou a cherry paradajkami

Tento recept nie je náročný na prípravu, takže ho zvládnu aj začiatočníci. Toto jedlo môžete konzumovať na obed alebo na večeru. Na tento recept môžete použiť ľubovoľný druh cestovín (hnedé, špagety, bezlepkové, kolienka…).

Potrebujete: 1 balík cestoviny (400 – 500g), 2 konzervy tuniaka vo vlastnej šťave (kúsky tuniaka), 1 väčšia cibuľa, 1 PL olivový olej alebo maslo, 100 g mozzarela, 10 ks cherry paradajok, 0,5 ČL morskej alebo himalájskej soli, štipka čierneho mletého korenia (podľa chuti).

Dajte si variť vodu na cestoviny, pridajte tam štipku soli a nechajte zovrieť. Keď voda zovrie, tak do nej vysypte cestovinu a varte na miernom ohni 7 – 10 minút, podľa návodu (každá cestovina môže mať inú dobu varenia), sem tam ju pomiešajte. Keď bude cestovina mäkká, tak ju zlejte a nechajte bokom. Cibuľu si nakrájajte na drobno a opečte na masle alebo na olivovom oleji. Keď bude cibuľa opečená do zlato hneda, tak pridajte zliate konzervy tuniaka, čierne korenie, soľ a miešajte na miernom ohni cca 5 minút, potom pridajte aj umyté a na polovicu prepolené cherry paradajky a poduste to celé nejaké 3 – 4 minútky. Potom si môžete nabrať cestoviny, obliať ich omáčkou a na vrch pridať pokrájaný syr mozzarela. Na tieto cestoviny môžete použiť aj iný druh syra ako mozzarelu.

Recept na tuniakové cestoviny s olivami a smotanou

Tento chutný receptík je vhodný aj pri chudnutí, aj keď obsahuje trochu šľahačkovej smotany, nie je to až taká veľká energia. Počas chudnutia si dajte tieto tuniakové cestoviny na obed, počas udržania hmotnosti ich môžete jesť aj na večeru. Na tento recept môžete použiť ľubovoľný druh cestovín.

Potrebujete: 1 balík cestovín (vrtuľky, kolienka, špagety), 10 ks olivy bez kôstky (môžu mať v sebe papriku), 3 konzervy tuniaka vo vlastnej šťave, 2 cibule, 1 PL olivový olej (extra panenský), 5 strúčikov cesnaku, 120 g mäkký syr (črievkový, trojuholníčky), 3 vajíčka, 1,5 deci šľahačkovej smotany, štipka čierne mleté korenie, 0,5 ČL morskej alebo himalájskej soli, 0,5 ČL bazalky, 0,5 ČL oregano.

Na oleji si opražte do zlatova cibuľu nakrájanú na malé kúsky, ku koncu pridajte aj očistený cesnak nakrájaný na malé kúsky. Keď budú cibuľa s cesnakom opečené do zlatova, tak pridajte tuniaka a mäkký syr a nechajte to celé spojiť v jednoliatu hmotu. Bude to husté a neforemné, nebojte sa pokračujeme ďalej. Potom do tejto hmoty pridajte všetky koreniny, rozbité vajíčka, olivy prekrojené na polky a miešajte hmotu, kým nebudú vajíčka „uvarené“. Keď sa budú zdať vajíčka hotové, tak prilejte šľahačkovú smotanu a ešte nechajte chvíľu celú hmotu prevrieť. Túto omáčku potom môžete dávať na cestoviny, alebo si môžete uvarené cestoviny rovno zmiešať s celou omáčkou. Na vrch týchto cestovín si môžete pridať trochu postrúhaného tvrdého syra.

Kliknite sem a nájdete tu 3 recepty na ďalšie cestovinové jedlá, ktoré sú chutné, jednoduché a vhodné aj počas chudnutia. 

Share Button