Reklama
Reklama

Cviky proti celulitíde, ktoré pomôžu (plus video).

žena v športovom oblečení cvičí doma

Väčšina žien už „okúsila“ túto pohromu na vlastnej koži a ak aj Vy patríte ku ženám, ktoré sa ešte tejto nepríjemnosti nezbavili, tak je tu pár cvikov a rád, ktoré si s týmto problémom poradia. Celulitída môže postihnúť každého a v každom veku, samozrejme, že celulitída trápi hlavne ženy, no ani muži nie sú ochránený od tohto problému.

Nezabúdajte však, že samotné cvičenie je veľkým percentom úspechu, ale vylepšiť musíte aj pár ďalších bodov… Celulitída sa dá v každom štádiu poraziť, no chce to pár zmien.

4 tipy – čo robiť proti celulitíde?

1 Pite čistú vodu a zelený čaj

Pitný režim je tiež kľúčovým ku zníženiu alebo odstráneniu celulitídy. Správny pitný režim je základom dobrého odvodnenia. Keď budete mať dobrý pitný režim, tak celulitída bude podstatne menšia, pretože všetky škodliviny a nadbytočná voda sa z tela bude ľahšie uvoľňovať a tým pádom aj z oblasti stehien a zadku. Piť môžete napríklad aj zelený čaj (sypaný, pol litra za deň), pretože zelený čaj je plný antioxidantov a tak sa lepšie telo prečistí od škodlivín.

čaj na chudnutie zelený čaj

Odstráňte zo stravovania polotovary

Polotovary alebo iné „chémiou“ dochutené potraviny zhoršujú odplavovanie nečistôt z Vášho tela. Obmedzte tieto potraviny a Vaše trávenie a aj lymfatický systém budú oveľa lepšie pracovať. Zamerajte sa na plnohodnotné jedlá, nemusí to byť vyslovene raw strava, ale skúste preferovať potraviny s nižším obsahom konzervantov. Začnite jesť viac zeleniny, ovocia, prípadne smoothies nápoje, orechy, semienka, kvalitné mäso, hnedú ryžu či hnedé cestoviny, celozrnné produkty a nezabúdajte na pitný režim.

Žena sedí na podlaze a vedle sebe má zdravou snídani

Starajte sa o svoju pokožku

O „celulitídové partie“ sa môžete starať aj zvonka nejakým krémom, ktorý je na to určený alebo jednoduchou cestou kávou. Po vypití zalievanej kávy (zrnková) si tieto zrniečka odkladajte a keď ich budete mať dostatočné množstvo, tak tieto zrnká môžete aplikovať na časť s celulitídou a jemne to tam vmasírovávať. Káva znižuje príznaky celulitídy, pretože masírované časti budú lepšie prekrvené a celulitída nebude tak výrazná.

žena má peknú pokožku

Cviky proti celulitíde

Cielené cvičenie proti celulitíde má popri ostatných bodoch skutočnú účinnosť. Nájdite si čas na cvičenie vyslovene proti celulitíde a uvidíte ako sa celulitída zo „zadných partii“ pomaly ale isto vytráca. Inšpirovať sa môžete aj týmto videom, ktoré Vám dá návod na cviky proti neželanej celulitíde.

Možno si myslíte, že toto vôbec nesúvisí s cvičením či peknou postavou…. Pozor, prečítajte si, ako vplýva spánok na formovanie nášho tela, nepodceňujte ho…

Share Button