Reklama
Reklama

Buďte fit aj po 30 tke – je to možné? Dbajte na tieto “veci”!

Fitness zena pije vodu

Myslíte si, že po 30 tke nie je možné mať peknú postavu??? Ak sa aj Vy trápite týmito myšlienkami, že po 30 tke sa musí zákonite priberať, tak takéto myšlienky neberte ani len do úvahy! Dajte si pozor na tieto body (veci), vďaka ktorým nemusíte byť ako Vaše kamarátky, ktoré uverili týmto nezmyslom…

Nemusí to byť pravda a preto radšej neuverte aj Vy týmto rečiam, pretože si to potom môžete privolať… Priberanie po 30 tke nemusí byť nevyhnutné a preto sa radšej povenujeme, ako sa dá byť po 30 tke vitálnym človekom, s peknou a pevnou postavou.

Byť fit znamená = že ste zdraví, šťastní, spokojní a zároveň je Váš BMI index v norme. Zdá sa Vám to naraz veľa? Tak, postupne začneme. Nech sa páči, je tu pár rád, ako zostať aj po 30 tke fit, alebo ako sa s príchodom 30 tky stať fit osôbkou. Nikdy nie je neskoro!

Dostatok vody

Je to jednoduchá “matematika”, čo sa stane, keď nepolievate kvet??? Začnite sa pravidelne „zalievať“ a potom vyrastiete do krásy.

fitnes Zena zapija jedlo vodou

Čo sa stane, keď nepolievate kvietok? Zvädne, ak aj Vy nechcete „zvädnúť“ tak dostatočne a pravidelne pite. Mať dobrý pitný režim nemáte mať kvôli tomu, aby Vás nebolela hlava, ale skutočné dodržiavanie pitného režimu má oveľa dôležitejšie dôvody pre Vaše telo. Preferujte čistú vodu, neperlivé a nesladené minerálky, nesladené čaje (maximálne pol litra denne).

Výhody dostatočného pitia

 • Hydratácia organizmu
 • Dobré prečistenie močových ciest
 • Detoxikácia organizmu
 • Rýchlejšia regenerácia tela
 • Pravidelné vyprázdňovanie
 • Zjemnenie jemných vrások a pokožky

Spánok

Koľko hodín denne spíte? Ak ste si odpovedali 5 alebo 6, tak je to málo! Kto podceňuje spánok, starne oveľa rýchlejšie…

mladá žena spí v posteli

Telo sa počas spánku regeneruje, oddychuje a spánok je nevyhnutná vec, ktorú mu musíte dopriať. Pracujete do noci, ráno musíte vstávať spolu s deťmi, pobaliť ich, urobiť im jesť atd… Nájdite si na seba konečne čas a doprajte si zaslúžený oddych. Usporiadajte si všetky domáce povinnosti tak, aby ste denne spali aspoň 7 hodín.

Výhody dostatočného spánku

 • Regeneruje sa celé telo (aj svaly)
 • Zvyšuje sa sila imunity
 • Spracováva sa potrava z celého dňa
 • Uvoľňujú sa určité hormóny
 • Mozog a nervy sa regenerujú

Jedlo 

To, či priberiete nezáleží od toho či máte 30 alebo 40 rokov, ale hlavne od toho čo, ako a koľko jete.

kuracia prsia s grilovanou zeleninou

Nepriberá sa z veku, ale z jedla! Ak sa chcete udržať fit, tak musíte začať jesť pravidelne 4 – 6 krát. Stále platí radšej jesť pomenej a pravidelne, ako nárazovo a veľa. Ak jete jeden, dva alebo trikrát za deň, tak si časom privodíte akurát jojo-efekt a nie peknú a zdravú postavu. Naučte sa dopredu myslieť na to, čo budete a hlavne kedy jesť. Nosievajte si jedlá so sebou a s jedlom myslite stále aj na fľašu s vodou. Nenechajte sa ničím prekvapiť, buďte pripravené. Ako sa hovorí: pripraveným šťastie praje…

Cielený pohyb a šport

Koľko krát týždenne cvičíte alebo robíte nejakú fyzickú aktivitu??? Odpoveď žiadna, alebo jeden krát je málo, keď sa chcete udržiavať…

zeny na tenisovom kurte

Nájdite si telesnú aktivitu či šport, ktorý Vás bude baviť, začnite postupne a pravidelne cvičiť. Vďaka pravidelnej aktivite budete nie len lepšie vyzerať, ale hlavne sa aj lepšie cítiť. Pri cvičení je do mozgu vysielaný hormón endorfín a ten zvyšuje pocit šťastia. Teda pravidelné cvičenie = dobrá figúra + šťastná nálada.

Výhody športu

 • Spaľujete kalórie a aj tuk
 • Znižujete riziko kardiovaskulárnych ochorení
 • Spevňuje sa Vám postava
 • Zlepšuje sa prirodzene nálada
 • Zlepšuje sa aj imunitný systém
 • Lepšie držanie tela, menšie bolesti chrbtice

Byť fit v každom veku sa dá

zena cvici na trati

Zostať fit v akomkoľvek veku nemusí byť žiadnou „vedou“. Ak ste fanúšikom zdravého životného štýlu, tak pre Vás to nebude až tak ťažké, dodržať týchto pár rád. Pre tých, ktorý sú v tomto smere „začiatočníci“ treba povedať, že všetko ide, keď sa chce a hlavne postupne zapojíte a udržíte každý jeden bod. Výsledky prídu čoskoro, ale nezabúdajte všetky body robiť pravidelne.

Kliknite sem a nájdete tu 3 cvičebné pomôcky, s ktorými môžete cvičiť z pohodlia domova a nemusíte nikam chodiť. 

Share Button