Reklama
Reklama

3 recepty na skvelé bielkovinové koktaily.

Nechce sa Vám variť, alebo na to nemáte čas a neviete čo jesť? Prinášame Vám 3 tipy na skvelé bielkovinové koktaily s rôznymi druhmi ovocím, čokoládou, mliekom, tvarohom alebo s bielym jogurtom. Vyberte si, čo Vám najviac chutí a o rýchle raňajky, večeru alebo dezert máte postarané.

Tieto koktaily Vám určite ulahodia a dodajú energiu a živiny, ktoré pri cvičení potrebujete… Do všetkých týchto koktailov si môžete pridať doporučené dávky svojho bielkovinového doplnku.

1. Recept na pomarančový koktail s mliekom

Tento pomarančový koktail s mliekom je vhodný ako osvieženie po cvičení. Dodá, bielkoviny, sacharidy a má super chuť!

pomaranc

Potrebujete: 1 pomaranč, 1 deci pomarančového džúsu, 2 deci plnotučného mlieka, 1 PL koktailového doplnku.

Pomaranč očistite, umyte a natrhajte do mixéra na mesiačiky. Pridajte džús, mlieko, bielkovinový doplnok a vymixujte na hladký koktail. Ak bude príliš hustý, tak pridajte ešte trochu mlieka.

2. Recept na jahodový koktail s tvarohom

Tento lahodný a hustejší jahodový koktail je vhodný na raňajky alebo večeru po cvičení.

jahodove smoothie

Potrebujete: 100 g jemný tvaroh, 10 ks jahôd, 1 deci plnotučného mlieka, 1 PL bielkovinového doplnku.

Umyté jahody vložte do mixéra, pridajte jemný tvaroh, bielkovinový doplnok, plnotučné mlieko a vymixujte na hladký koktail. Použiť môžete aj kokosové, ryžové, sójové alebo kozie mlieko.

3. Recept na čokoládový koktail s bielym jogurtom

Tento luxusný čokoládový koktail je vhodný pred náročnou fyzickou aktivitou, alebo ako zdravší dezert pre návštevu na ktorú potrebujete urobiť dojem 🙂 

cokoladove smoothie

Potrebujete: 30 g kvalitnej horkej čokolády (min 70% kakaa), 1 ČL kokosový olej, 150 g biely jogurt, polovicu banánu, 2 deci plnotučného mlieka, 1 PL bielkovinového doplnku.

Čokoládu a kokosový olej rozpustíte na miernom ohni na hladkú hmotu. Túto čokoládovú hmotu potom vylejte do mixéra, pridajte biely jogurt, banán, plnotučné mlieko a bielkovinový doplnok. Všetko dobre vymixujte a môžete podávať. Na tento recept môžete použiť ľubovoľné mlieko (kokosové, ryžové, kozie, kravské, sójové). Tento koktail môžete podávať studený ale aj pri izbovej teplote, jeho chute sa lepšie rozvinú.

Ak máte radi sladké, tak kliknite sem a nájdete tu 3 recepty na jedlá z datlí.

Share Button