Reklama
Reklama

Šampiňóny plnené syrom

šampióny plnené syrom

Toto jedlo môžete jesť na obed, alebo aj na večeru. Je to chutné a zároveň ľahké jedlo, ktoré môžete pokojne konzumovať počas chudnutia a aj počas fázy zlepšovania svojej fyzickej kondície.

Na obed môžete šampiňóny konzumovať so zemiakovou kašou, ale na večeru ich jedzte už iba so zeleninovým šalátom.

uhorkovy salat z cerstvej zeleniny

Potrebujete: 450 g väčších šampiňónov (závisí od počtu porcii), 50 g cottage cheesu, 100 g bieleho jogurtu, 100 g tvrdého syru (30 % tuku), štipka čierneho korenia, štipka morskej soli, 1 väčší strúčik cesnaku alebo 2 malé, jarná cibuľka, pažítka alebo kôpor, olivový olej na pokvapkanie

Šampiňóny očistite z vrchnej jemnej vrstvy a odstráňte aj nožičku na ktorej hríb „stojí“.

Takto pripravené hríby poukladajte na plech prázdnou časťou navrch, doň budete vkladať plnku. Plnku pripravíte nasledovne. Do misy vložte cottage cheese, biely jogurt, na jemno postrúhaný syr, pretlačený cesnak, čierne korenie, soľ, na drobno nakrájanú jarnú cibuľku, kôpor alebo pažítku a všetko spolu dobre premiešajte. Touto zmesou naplňte telíčka šampiňónov a poukladajte ich opäť na plech. Pred pečením ich pokvapkajte jemne olivovým olejom a pečte ich 18 – 20 minút na 190°C. Toto jedlo môžete konzumovať so zeleninovým šalátom alebo so zemiakovou kašou.

Kliknite sem a nájdete tu 3 recepty na extra pizzu! Vegánska, tortillová, bezlepková alebo proteínová pizza, ktorú chcete???

Share Button