Reklama
Reklama

Kettlebell Vás dostane do formy!

kettlebell -ženy

Čo to kettlebell len môže byť??? Tento zvláštny “nástroj” Vám ponúka pevné telo. Chcete ho mať? Vďaka kettlebellu si zabezpečíte: zväčšený podiel svalovej hmoty, znížené hodnoty telesného tuku, celkové spevnenie tela, odstránenie bolestí chrbtice a… Zaraďte cvičenie s kettlebell medzi svoje fitness aktivity a vyzerajte úžasne…

Objavte s nami kettlebell! Kettlebell je cvičebná pomôcka, ktorú asi poznáte najmä z rozprávok alebo z cirkusu. Je to väčšia guľa s rúčkou na uchytenie. Tieto záťaže bývajú dostupné v rôznych váhových kategóriách.Ak sa aj rozhodnete pre kettlebell, tak určite na začiatok voľte ľahšie váhy, aby ste sa vyhli preťaženiu či úrazu. Tak, ako pri každom športe či aktivite, treba byť opatrný a ako začiatočník je najlepšie si nechať poradiť od odborníka. Ak nemáte kontakt na odborníka, tak určite postupujte opatrne, krok po kroku podľa videí pre začiatočníkov. Riziko úrazu tu je minimálne, ale ak sa budete strmhlav „ohánať“ kettlebellom, tak k tomu veľmi ľahko môže dôjsť. Postupnosť a pravidelnosť je zárukou všetkých pozitív, ktoré táto pomôcka má.

Výhody kettlebellu – prečo sa oplatí kettlebellu

  • Zvýšenie svalovej hmoty tela
  • Spevnenie tela
  • Zníženie tuku v tele
  • Správne držanie tela
  • Odstránenie bolestí chrbta
  • Zlepšenie koordinácie pohybov
  • Väčšia pružnosť tela

Ako začať s kettlebellom?

V prvom rade si treba zaobstarať spomínanú pomôcku kettlebell. Na začiatok voľte ľahšie váhy, v obchode Vám odporučia s čím bude najlepšie začať. Vyčleňte si na začiatok 10 – 15 minút na toto cvičenie. V začiatočnej fáze Vám stačí cvičiť s kettlebellom 2 krát do týždňa. Každý týždeň potom môžete zvyšovať intenzitu cvičenia o 3 – 4 minúty a plus jeden deň navyše.

Cvičenie s kettbell pre začiatočníkov

Keď sa dostanete na číslo 3 – 4 krát do týždňa po pol hodinke, tak si môžete gratulovať. Vaše telo sa čoskoro bude tvarovať do očakávaných tvarov. Ak pri tomto cvičení zmeníte aj skladbu stravy, pravidelnosť a nutričné hodnoty prijatého jedla, tak viete aj rýchlo schudnúť, so zároveň pekným spevnením Vášho tela

Cvičenie s kettlebell pre pokročilých


Postupnosť a pravidelnosť je zárukou všetkých pozitív, ktoré kettleball pomôcka pre Vás má.

Nie je na čo čakať. Vyskúšajte cvičenie s kettlebell a dostaňte sa do formy. Bez ohľadu na to, či ste muž alebo žena, cvičenie s kettlebell má len samé pozitíva (samozrejme pri správnej technike cvičenia).

Share Button