Reklama
Reklama

Prvý krát v posilňovni

cviky na hrudnik - benchpress

Ako sa vystrojiť ak idete po prvý krát do posilňovne a nemáte vôbec šajnu čo si máte zo sebou zobrať? Nezabudnite však na to, že najdôležitejší je aj tak správny tréningový plán, technika cvičenia a vytrvalosť

Na začiatok je dobré sa aj trošku pripraviť na prvú návštevu posilňovne. Nebolo by vhodné tam ísť len tak narýchlo v zablatených teniskách, rifliach prípadne v trenkách… Taktiež doporučujeme prísť vyspatí a oddýchnutý… asi by ste dlho nevydržali dvíhať činky po celodňovej fuške na stvabe.

Aké oblečenie do fitka?

V prvom rade je vzdušné oblečenie, ktoré vám nebude brániť v pohybe. Najlepšie sú klasické tepláky, prípadne 3/4 nohavice. V športovom obchode sa stačí opýtať prípadne cez internet pozrieť si tréningové/fitness oblečenie. Drahšie značkové oblečenie majú v tom výhodu, že sú lepšie prispôsobené na odvod potu, priedušnosť a celkovo sa nich budete lepšie cítiť. Samozrejme zas nemusíte “svietiť” v značkovom oblečení od hlavy po päty. Oblečte si proste to v čom sa budete cítiť pohodlne.

Akú obuv na tréning?

Kvalitná obuv je taktiež dôležitá, aby sa vám neparili nohy a po ich vyzutiu v šatni nezbledli svalnatý cvičenci, ktorý sa na Vás potom budú škaredo pozerať. Doporučujeme prevzdušnenú bežeckú obuv, prípadne ľahké tenisky. Podrážka je dôležitá, musíte mať kvalitnú základňu. Opäť ak máte na to po finančnej stránke doporučujeme si vybrať buť v športovom obchode prípadne na internete. Samozrejme nemusíte do nich zbytočne investovať. Ako sme už spomenuli nikomu nezáleží aký značkový ste.

Uterák

Z hygienických dôvodov je doporučený nosiť zo sebou. Myslím, že ak uvidíte ako pred chvíľou na bench pres lavičke fučal spotený cvičenec a zanechal tam po sebe mokrú vrstvu, prejde vás chuť cvičiť… preto vždy pod seba dávajte uterák aby ste takto neznechucovali aj ostatným cvičencom život, ktorý vás za to nemusia mať potom v láske.

Pitný režim

Počas tréningu je veľmi potrebné telu dodávať tekutiny. Už dve hodiny pred tréningom by sme mali pozvoľna pripravovať telo na fyzickú aktivitu… nemyslíme tým naraz vypiť dva litre vody! Pozvoľna znamená cca každých 15 minút približne 2dc čistej vody. Bez tekutín sa môže výkon tela znížiť až o 40%

Voliteľná výbava

Rukavice

Ak máte jemné ruky, prípadne nechcete aby sa vám vytvorili nepríjemné mozole na rukách, nezabudnite si taktiež zakúpiť rukavice.

Tréningový partner Ideálne je zo sebou zobrať aj tréningového partnera, ktorý ma už čo odcvičené… aby Vám pomohol so správnou technikou, istil vás… Vo dvojici to ževraj ide lepšie… záleží na každom z nás individuálne. Niektorým vyhovuje samota, keďže sa dokážu plne sústrediť a nevykecávať sa.

Tak a začnite na sebe makať!

Share Button