Reklama
Reklama

Toto po jedle určite nerobte! Dajte si záležať aj na detailoch.

fitnes mlada zena lezi na pohovke

Byť fit a mať „dobrú“ postavu nie je iba o jedle a samotnom cvičení. Sú tu aj detaily, o ktorých možno ani netušíte, že je dobré na ne myslieť. Dávajte si pozor na týchto pár tipov, čo po jedle nerobiť a bude Vám lepšie a aj rýchlejšie tráviť. Z detailov sa skladá celý úspech.

Voda po jedle

fitnes Zena zapija jedlo vodou

V škôlke a v škole nás učili, že po jedle je dobré napiť sa. Učili nás toho mnoho, no dnes už z toho mnoho neplatí a ani táto múdra veta… Voda (tekutina) po jedle iba zbytočne predlžuje a zaťažuje Vaše trávenie. Ak chcete, aby Vám to rýchlo a ľahko trávilo, tak zbytočne nezaťažujte svoj žalúdok okrem jedla, ešte aj s tekutinou. Napite sa vždy pred jedlom, dajte si malú pauzu a môžete jesť.

Dezert po jedle

fitnes pecene sladke dezerty

Či si už udržujete postavu, alebo práve pracujete na novej, tak kombinovať dve či viac jedál nie je vhodné. Ak si aj chcete dať nejaký dezert po obede, tak majte aspoň hodinovú až dvojhodinovú pauzu, aby sa predchádzajúce jedlo stihlo natráviť.

Ležanie po jedle

fitnes Mlady stastny par lezi

Ak máte zvykom, že po dobrom jedle si idete ľahnúť, tak na to zabudnite. Ležaním po jedle zaťažujete svoj žalúdok touto neprirodzenou pozíciou, keď je plný. Ak si chcete oddýchnuť, tak jedine v sede, aby bol žalúdok v prirodzenej pozícii a mohol správne tráviť. Najideálnejšia by bola prechádzka či rýchlejšia chôdza.

Jedzte v pokoji

fitnes zena je v kancelarii obed

Jesť v pokoji, keď máte veľa roboty a rušné pracovné nasadenie nie je vždy možné alebo jednoduché, ale je to nevyhnutné. Ak jete často v rýchlosti, tak veľmi nad jedlom, kvalitou a žutím nepremýšľate. Požuť správne a veľa krát stravu, aby bola dobre zmiešaná so slinami je veľmi dôležité. Keď jedlo iba rýchlo do seba nahádžete, tak Vám bude tráviť dlhšie a ťažšie, to je isté. K tomu sa môže ešte pridružiť aj bolesť brucha, plynatosť a pri najhoršom aj hnačka. Jesť v pokoji sa oplatí.

Kliknite sem a dozviete sa, že pri budovaní svalstva nie sú potrebné iba bielkoviny, ale aj tieto látky…

Share Button