Reklama
Reklama

Cvičenie s obručou (Hula hop) nielen na chudnutie

hula-hop-obruč

Obyčajné cvičenie s obručou (Hula hop) nemusí byť len ako zábava pre deti, ale dá sa efektívne využiť aj na účinné precvičenie problémových partií.

Nenáročné cvičenie s obručou vám môže zmeniť postavu a taktiež pomôcť pri zbavovaní prebytočných kíl s problémových partií. Celebrity ako Beyoncé a Olivia Wilde už vyskúšali a zamilovali si toto cvičenie.

Čo je Hula hop obruč?

Hula hop obruč v tvare kruhu je už oddávna využívaná napr. pri rituálnych tancoch Indiánmi… v dnešnej dobe sa líši hlavne veľkosťou, materiálom a spracovaním (klasické a špeciálne na chudnutie, odbúranie celulitídy…).

Výber obruče je dôležitý hlavne vo veľkosti priemeru. Väčšinou sa delia na detské na hranie, klasické z plastu a následne profesionálne z hliníku/plastu s rozdielnou váhou.

Počas cvičenia s obručou je možné spáliť až 100 kalórií za 10 minút (ako napr. pri behu na páse) – záleží na tempe a typu cvičenia. Čím je priemer obruče väčší, tým je jednoduchšie udržať krúženie. Ak ale zvolíte menší priemer, je udržanie tempa náročnejšie resp. musíte robiť rýchlejšie pohyby.

Ako si vybrať správnu obruč hula hop

Priemer obruče sa pohybuje najčastejšie od 0,5m po 1,02. Deťom sú určené obruče s priemerom okolo 0,71m, pre dospelých môže priemer dosahovať aj o 0,5 m viac než je klasický rozmer. Obruče určené pre začiatočníkov majú väčšinou priemer 95 cm až 1 meter a sú vyrobené z plastu o šírke 2,5 cm.

Cvičiť môžte v pohodlí domova alebo nájdite fitness centrum, kde ponúkajú skupinové cvičenie pod drobnohľadom odborníka.

Hula Hop cvičenie doporučujeme 15-30minút 3x do týždňa

Hula hop má pozitívny vplyv:

Cviky s obručou hula hop pozitívne vplývajú na spevnenie v oblasti brucha, bokov, zadku a nôh. Okrem spomínaných problémových partií majú pozitívny vplyv, pri pravidelnom cvičení, aj na posilnenie ochabnutého svalstva v chrbtovej časti a tým pomáhajú predchádzať bolesti chrbta, spôsobenou práve ochabnutým svalstvom v oblasti krížov. Pravidelné cvičenie ma celkovo pozitívny vplyv na celé telo a samozrejme aj na spaľovanie prebytočnej energie.

  • do pohybu sa zapájajú svaly v oblasti – chrbta, brucha, bokov a nôh
  • pomáha pri bolestiach chrbta (regenerácia ochabnutej svalovej hmoty)
  • zlepšuje zdravie Vášho srdca a ciev
  • zlepšuje flexibilitu a držanie tela
  • podporuje spevňovanie a tvorbu svalovej hmoty
  • cvičenie odbúrava stres
  • spaľovanie kalórií pomáha pri chudnutí

Cvičenie s obručou (Hula hop) na chudnutie – Video

Zaspomínajte si na časy keď ste boli ešte malé dieťa. Cvičenie s obručou (hula hop) je nielen zábavné ale hlavne je účinné.

Pokiaľ sa chcete dostať do formy, vyskúšajte aj “Jumping“.

Share Button