Reklama
Reklama

Tieto potraviny Vás „nakopnú“ pred cvičením. Majú dostatok sacharidov.

vyrobky bohate na komplexne sacharidy

Ak neviete čo jesť pred tréningom, aby ste mali dostatok sacharidov, tak sú tu pomerne lacné a „klasické“ potraviny, ktoré Vám v tomto pomôžu… Dávajte si však pozor, nie každá potravina so zvýšeným obsahom sacharidov, je tá správna pre kvalitné cvičenie! Čokolády a sladkosti dajte bokom.

Ktoré potraviny obsahujú dostatok sacharidov?

Tieto potraviny má určite každý v kuchyni a ak nie, tak nie je problém ich kúpiť za pár „korún“.

„Klasika“ banán – banán poteší a povzbudí trávenie hociktoré ráno a hlavne to pred tréningom. Ako sa hovorí, že banán má najviac cukru z druhov ovocia, je medzi prvými a práve preto je vhodný pred cvičením. Vyšší podiel sacharidov pred cvičením dodá silu na výkon, ktorý budete v posilňovni vydávať.

banan - nakrajany i v celku na stole

Biely jogurt / tvaroh s ovocím – biely jogurt alebo biely tvaroh (neochutený) sú ideálnou, rýchlou a vhodnou možnosťou raňajok pred tréningom. Nestojí to veľa, dostať ich všade a zároveň prijmete živiny, ktoré potrebujete. Ak Vám predsa biely jogurt alebo tvaroh nechutia, tak si ich dochuťte kokosom, kakaom, mletými orechmi, semienkami, makom alebo čerstvým ovocím, ideálne bobuľovým.

miska domaceho jogurtu s bananmi

Smoothies nápoj – čerstvé ovocie v rozmixovanej forme Vám dodá nie len sacharidy, ktoré skoro okamžite putujú do krvného obehu, ale dodáte svojmu telu aj vitamíny, minerály a ostatné látky. Najlepšie je urobiť si smoothies nápoj z troch kusov alebo druhov ovocia a ako tekutinu použite vodu.

ovoce a smoothie v pohárech - zelené, jahodovo-černicové a ananasové smoothie

Grahamové, špaldové alebo celozrnné pečivo – pečivo je vhodné či už chudnete, formujete svoju postavu alebo sa udržujete – iba na raňajky. Aby ste si zbytočne nezaťažovali svoje trávenie, tak je vhodné konzumovať pečivo na raňajky. Pozor však, keď chcete pečivo na raňajky pred tréningom, tak je ideálne prijať ho aspoň 2 hodiny pred cvičením, aby sa stihlo pečivo dostať do krvného obehu v podobe energie. Na pečivo si dajte šunku, syr alebo domácu nátierku a aj čerstvú zeleninu. Bielkoviny tiež nie sú na zahodenie!

tmave pecivo roznymi druhmi natierok na kusku chleba

Čo na záver?

Ak chcete dosahovať výsledky cvičenia, ktoré očakávate, tak dbajte aj na začiatok dňa a nepodceňte prijímané živiny. Dať pozor na stravovanie sa určite oplatí.

Viac informácii o sacharidoch pri posilňovaní nájdete tu, kliknite sem a dozviete sa, čo sú sacharidy, na čo slúžia, aké preferovať a akým sa vyhýbať. 

Share Button