Reklama
Reklama

Čo okrem svalov podporuje posilňovanie???

sportovo oblecena zena sa rozcvicuje

Ak si myslíte, že cvičenie alebo posilňovanie podporuje iba rast svalov, tak ste na omyle. Pravidelné posilňovanie má oveľa pozitívnejší vplyv na organizmus, ako len v raste svalov… Spoznajte väčšinu výhod pravidelného cvičenia a snáď Vás to motivuje, aby ste boli aktívnejší.

Nie je to len o „peknej“ postave, ale aj o zdraví!

Výhody pravidelného posilňovania

Okrem svalovej „stránky“ má posilňovanie skutočne pozitívny vplyv na celkový organizmus, viď…

sportove topanky s meracím pasom, jablko a flasa

Silnejší kardiovaskulárny systém – pravidelné posilňovanie alebo cvičenie zaručuje silnejšie pumpovanie srdca, tým pádom sa krv lepšie dostáva do všetkých „kútov“ tela a cievy a aj srdce sú silnejšie. Pravidelným cvičením aj odpadáva problém studených rúk a nôh.

Väčšia výdrž – pravidelné posilňovanie a cvičenie zvyšuje kondíciu a Vy potom, nie len viac zvládnete v posilňovni, ale aj v práci. Výdrž vďaka cvičeniu sa týka každej oblasti života. Budete mať viac energie, väčšiu motiváciu a hlavne lepšiu náladu.

Lepšia nálada – fyzická aktivita skutočne prináša lepšiu náladu. Je to kvôli vylučovaniu hormónu šťastia do krvi (endorfínu). Pravidelné cvičenie alebo aktivita znamená pravidelné a zvýšené vylučovanie hormónu šťastia do krvi a preto môže byť človek spokojnejší. Funguje to ako prírodné antidepresívum. Lepšia nálada je aj vďaka tomu, že vidíte na svojom tele pokroky, že niečo pre seba robíte.

starsi muz a zena bezia na pobrezí, zdravy a aktivny sposob zivota

Celková spokojnosť – poznáte také obdobia, keď iba jete, potom len práca a domov, žiadna aktivita či ochota niečo pre seba robiť? Ako sa v takých obdobiach cítite? Nuda, frustrácia a znechutenie zo samého seba je tam… Keď začnete pravidelne cvičiť, samozrejme, že zmeníte stravovanie, pitný režim a celkový postoj ku samému seba, tak uvidíte ten dobrý pocit… Stačí robiť niečo pre seba samého s láskou a trpezlivosťou a ste na dobrej ceste ku vysnívanej postave.

Oplatí sa pravidelne cvičiť?

Odpoveď je určite áno. Ak chcete mať pevnejšie zdravie, postavu a lepší postoj ku samému sebe, tak sa do toho pustite čím skôr.

Kliknite sem a dozviete sa pár tipov, ako začať s posilňovaním. Neurobte hneď na začiatku chyby.

Share Button