Reklama
Reklama

Motivácia “buď stále pri mne”, ako nestratiť motiváciu?

konopny protein muz

Málo komu sa na prvý krát podarilo schudnúť, alebo si vypracovať svoje telo, tak ako chcel. Určite sa Vám už stalo, že ste sa rozhodli pre nejakú diétu alebo cvičenie a po pár dňoch dodržiavania Vás chytil taký “vlčí hlad”, že ste sa hneď pustili do vyjedania chladničky a všetko prvotné nadšenie bolo preč…

V tej chvíli ste si určite povedali: kašlem na to, ja to nezvládnem a podobné reči… Takto ste sa možno viac krát pokúšali nadobudnúť postavu, akú ste chceli, ale nikdy sa to nepodarilo. Prečo??? Je tu viacej možných príčin, najčastejšie ide o vybratie nevhodnej metódy chudnutia (drastické diéty či hladovky) alebo cvičenia. Ak ste možno aj mali vhodnú metódu stravovania sa, tak Vám chýbal cielený pohyb, vďaka ktorému sa malo telo tvarovať.

aerobny trening

Alebo ste na to boli sami a po nejakom čase Vás to nebavilo, omrzelo a tak ste skončili. Dôvodov, prečo sa Vám stále nepodarilo nadobudnúť telo, po ktorom tak túžite je určite viac, ale to môžete pokojne zahodiť za hlavu. Spolu sa radšej pozrieme na to, čoho sa treba držať. Keď budete mať správny postup a zotrváte tak to zvládnete.

Určite si reálne ciele

Na začiatku musíte mať jasno čo chcete. Či už ide o chudnutie, alebo o cvičenie nemajte na začiatok veľké oči, že za mesiac schudnete 15 kilogramov alebo, že za dva mesiace budete vyzerať ako Arnold Schwarzenegger. Pri takýchto cieľoch samozrejme dochádza ku zlyhaniu, pretože tieto ciele nie je možné dosiahnuť behom krátkej doby. Na miesto toho si radšej dajte za cieľ schudnúť behom mesiaca 3 – 4 kilogramy. Alebo začnite poctivo chodiť do posilňovne 2 krát do týždňa a potom postupne zvyšujte intenzitu.

Nájdite fotku postavy, ktorú chcete mať

fitness zena ukazuje brusne svaly

Tento prvok je skutočne veľmi dôležitý. Nájdite si v časopise alebo na internete obrázok tela, ktoré chcete mať, vytlačte si ho a vystrihnite. Tomu obrázku odstrihnite aj hlavu, nie že by ste robili nejaké voodoo ale ide tu o to, aby ste si to dané telo predstavovali ako svoje. Pokojne namiesto pôvodnej hlavy nalepte fotku svojej hlavy na to krásne telo a každý večer, keď pôjdete spať držte v ruke tento obrázok a vcíťte sa do toho, že je to Vaše telo. Ak klesne Vaša motivácia či sa Vám nebude chcieť ísť cvičiť, tak sa na ten obrázok pozrite a povedzte si, urobím všetko preto aby som tak vyzerala, alebo kašlem zase na to a budem ďalej nešťastná s tým ako vyzerám??? Choď za svojim cieľom, nenechaj sa ničím a nikým odradiť, keď to chceš, tak to urob!

Vyberte si dobrú metódu chudnutia

zdrave jedlo

Na začiatok Vás môžem usmerniť tým, že všade kde je slovo diéta a hladovka to obíďte veľkým oblúkom. Všetci sme už poučený, že z každej diéty pramení len následný jojo-efekt. Takže si radšej vyberte vhodnú metódu kde papáte aspoň 4 – 5 krát za deň. Zdravým variantom chudnutia nie je to, že budete jesť ovocie a zeleninu každý deň 5 krát ako hlavné jedlá. Ovocie a zelenina sú len doplnkové stravovanie. Voľte tiež metódu kde bude pitný režim aspoň 1,5 – 2,5 litra vody za deň.

Cielený pohyb

Cvičenie či šport je súčasť zdravého životného štýlu a preto ak necvičíte, tak si na začiatok prvé týždne zvoľte aspoň rýchlu chôdzu, keď ju zvládnete a nadobudnete aspoň akú-takú kondíciu môžete sa pustiť aj do skutočného cvičenia. Či už začnete chodiť do posilňovne, behať do parku alebo hrávať futbal je to na Vás, ale vždy voľte iba aktivitu, ktorá Vás bude baviť. Ak sa rozhodnete chodiť do posilňovne, tak sa najprv popýtajte trénera, aké cvičenie, aká intenzita je pre Vás tá najlepšie.

fitnes zena skace cez svihadlo

Ak klesne Vaša motivácia či sa Vám nebude chcieť ísť cvičiť, tak sa na ten obrázok pozrite a povedzte si, urobím všetko preto aby som tak vyzerala, alebo kašlem zase na to a budem ďalej nešťastná s tým ako vyzerám??? Choď za svojim cieľom, nenechaj sa ničím a nikým odradiť, keď to chceš, tak to urob!

Nebojte sa toho!

Na začiatku je všetko ako sen, baví Vás to, napĺňa ale po nejakom čase môže na Vás prísť „malá kríza“ a práve počas tejto krízy musíte zotrvať vo Vašom osobnom cieli a nepripúšťať si žiadnu prehru. Aj keď sa Vám nebude chcieť cvičiť alebo kamoška bude jesť čokoládu tak si práve vtedy – spomeňte na to, prečo ste začali a aký je Váš cieľ. Splňte si ten cieľ!

Kliknite sem a dozviete sa viac o prekyslenom organizme. Čo to je, aké sú príčiny, aké sú príznaky a aké ochorenia môže prekyslený organizmus spôsobiť???

Share Button