Reklama
Reklama

3 zaujímavosti zo sveta posilňovania, o ktorých ste možno ani nevedeli…

dve nadoby s vyzivovymi doplnkami

Ak sa aj Vy zaujímate o zdravý životný štýl a posilňovanie, tak si prečítajte tento článok, v ktorom nájdete 3 zaujímavosti zo „sveta“ posilňovania. Možno ste už o nich čítali a možno nie, no stoja za prečítanie… Nerobte chyby pri cvičení, aby to nebolo zbytočné.

So suplementmi budem svalnatejší

Mnohý si myslia, že vďaka rôznym doplnkom budú „namakaný“. To je taká istá situácia, ako si mnohý myslia, že iba vďaka užívaniu tabliet na chudnutie schudnú… Možno ste sa už aj Vy nechali „nachytať“ niečím podobným, ale treba byť realistom.

zena s bielkovinovym doplnkom vyzivy

Suplementy alebo výživové doplnky sú skutočne iba pomôckami pri cvičení alebo chudnutí. Mnohé majú iba nízko percentnú účasť na výslednom efekte. Áno môžete si nakúpiť účinné pomôcky, ale vždy to budú iba doplnky. Treba pravidelne, poctivo a hlavne správne cvičiť, držať vyvážené stravovanie a zotrvať. Kto vydrží, ten sa dočká a kto nevie dodržovať poctivý a pravidelný režim, tak mu nepomôžu ani všetky doplnky sveta.

BCAA sú pri posilňovaní nepotrebné

O „BCAčkach“ ste už možno počuli, sú to vlastne rozvetvené aminokyseliny. Tento doplnok sa predáva v tabletovej a tekutej forme, ktorá Vám bude viac vyhovovať.

vyzivove doplnky bcaa

Mnohé štúdie potvrdzujú pozitívny vplyv BCAA pri posilňovaní. BCAA zabraňujú spaľovaniu svalovej hmoty pri fyzickej záťaži a podporujú jej výživu. BCAA ďalej zvyšujú vylučovanie hormónov a tak je rast svalovej hmoty efektívnejší. BCAA aminokyseliny zabraňujú tvorbe „svalovice“, čo je pri poctivom tréningu veľká výhoda. Najväčšou výhodou tohto doplnku je však to, že pomáha regenerovať svalstvo a zlepšuje jeho budovanie, tak čo dáte si nabudúce BCAA?

Potia sa viac ženy alebo muži?

Potenie nie je príjemnou „záležitosťou“ pre nikoho… Ak sa však cvičí poctivo a „maká“ sa na plné obrátky, tak sa tomuto prirodzenému mechanizmu tela neubránime. Potenie je však prirodzeným ochladzovaním organizmu, čím si telo pomáha keď mu je teplo.

muz cvici v posilnovni a poti sa

To, ako veľmi sa človek potí, závisí od viacerých hľadísk. Vedci dokázali pár zaujímavostí, že človek, ktorý má lepšiu fyzickú kondíciu sa potí viac. Možno by to malo byť naopak, ale človek, ktorý cvičí pravidelne má naučený už daný ochladzovací efekt. Ďalšie prekvapivé zistenie vedcov spočíta v tom, či sa potia viac ženy, alebo muži a tento efekt závisí jedine od veľkosti a váhy tela. Teda v praxi to znamená, že keď je 100 kilová žena, tak sa potí približne rovnako, ako 100 kilový muž. Samozrejme ale, že potenie závisí aj od stravovania, genetiky, psychickej rovnováhy, záťaže daného cvičenia a podobne. V každom prípade je však potenie prirodzenou reakciou tela a preto sa nezabudnite dostatočne hydratovať.

Zaujímať by Vás mohol napríklad aj rastlinný proteín s 35% obsahom bielkovín. Kliknite sem a dozviete sa viac o brusnicovom proteíne.

Share Button